Szukaj
do kasy suma: 0,00 zł

Druty do formowania

Bonsai – orientalna technika ogrodnicza polegająca na miniaturyzowaniu drzew i krzewów

 

Kto chociaż raz zetknął się z roślinnym dziełem sztuki w postaci bonsai, nigdy go nie zapomni, bo cokolwiek by powiedzieć na temat sztuki, ta na pewno zapada w pamięć. Z roku na rok przybywa nie tylko wielbicieli bonsai, ale również hodowców, a wraz ze wzrostem zainteresowania, wzrasta zapotrzebowanie na akcesoria ułatwiające prowadzenie miniaturowych drzewek. Wszystko, czego potrzebujesz, by zacząć bądź kontynuować pracę z bonsai, dostaniesz w naszym sklepie. Narzędzia do pielęgnacji drzewek i drut do formowania bonsai muszą się znaleźć na wyposażeniu hodowcy, bez ich pomocy uzyskanie odpowiedniej wysokości i kształtu drzewka jest po prostu nie możliwe.

Drutowanie – metoda, dzięki której drzewko zyska wygląd odpowiadający Twojej wizji twórczej

 

Jeśli już zgłębiłeś wiedzę tajemną na temat pielęgnacji bonsai, to wiesz, że będziesz potrzebować drutu, by dzięki owijaniu nim gałęzi i pnia uzyskać zamierzony efekt stylizacyjny. Dzięki owinięciu drutem jesteś wstanie wygiąć i ułożyć każdą gałąź. Jakiego drutu użyć? Istnieje dwie szkoły. Jedna zaleca miedziany, druga aluminiowy. My skłaniamy się ku aluminiowemu, bo jest bardziej podatny na kształtowanie i łatwiej z nim pracować, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z bonsai. Aluminiowy drut do formowania drzewek bonsai nie twardnieje przy wyginaniu, można go odginać i korygować kierunek.

Jak wybrać drut do formowania bonsai?

 

Musisz uważać, by nie uszkodzić gałęzi. Drut do formowania musi być odpowiedniej grubości w stosunku do owijanej gałęzi. Przyjmuje się, że powinien mieć średnicę 1/3 średnicy gałęzi, będziesz więc potrzebować drutu różnej grubości. Drutujemy (pod kątem 45°) najpierw pień, grubsze konary i gałęzie, a na końcu drobne gałązki. Drut do formowania bonsai powinien przylegać do formowanej powierzchni, ale nie uciskać. Wyginamy gałąź po owinięciu jej drutem. Praca dla cierpliwych, ale jeśli zdecydowałeś się na bonsai, to wiesz, że na efekty trzeba zapracować.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl