Szukaj
do kasy suma: 0,00 zł

Podłoża

Kultura i sztuka Dalekiego Wschodu od zawsze była przedmiotem fascynacji Europejczyków. Dzisiaj, dzięki temu, że świat stał się “otwarty”, wiele z tego, co oferuje Japonia czy Chiny stało się ogólnodostępne, np. bonsai - miniaturowe drzewko o niezwykłych kształtach, okazało się, że to, co braliśmy za magię, to sztuka ogrodnicza, którą może uprawiać każdy z nas, pod warunkiem, że będziemy cierpliwi i włożymy serce w pielęgnację bonsai.

Podłoże do bonsai – podstawą hodowli miniaturowego drzewka

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem bonsai lub zamierzasz zając się uprawą i pielęgnacją “mini” drzewka, to musisz wiedzieć, że jak każda roślina doniczkowa, bonsai potrzebuje do swojego wzrostu i rozwoju nie tylko pojemnika, ale przede wszystkim dobrego podłoża. Ze względu na to, że korzenie miniaturowego drzewka mają ograniczoną powierzchnię do rozrostu, ta niewielka ilość “ziemi” jaka mieści się w płaskiej doniczce musi posiadać taką strukturę i właściwości, by zapewnić roślinie optymalne warunki rozwoju. Na podłoże bonsai nie nadaje się zwykła ziemia ogrodnicza. Decydując się na uprawę bonsai, musicie zaopatrzyć się w ziemię z Kraju kwitnącej Wiśni. Wizyta w Japonii nie jest konieczna, ziemia do bonsai dostaniesz w naszym sklepie.

Akadama, kanuma, kiryu – takiej ziemi potrzebujesz dla swojego bonsai

Drzewka iglaste lepiej rosną w podłożu mniej podatnym na wypłukiwanie korzeni, dlatego Kiryu będzie odpowiednim podłożem do bonsai iglastych, Akadama wskazana jest dla drzewek liściastych, a Kanuma – do azalii i różaneczników. Podłoże bonsai - wybór odpowiedniej granulacji Akadamy ma kluczowe znaczenie przy wielkości doniczki. Małe doniczki – frakcja 1- 4 mm., średnie - frakcja 4 - 8 mm. Przy większych okazach zaleca się trzywarstwowość - na dno 6- 8, środek 4-5, wierzch 2-3. Oczywiście istnieje kilka szkół ogrodniczych, które dodatkowo zalecają mieszanie Akadamy z pumeksem, kerazmytem, czy zeolitem, ale to, co jest istotne dla podłoża bonsai, to przepuszczalność powietrza, zachowanie i utrzymanie wody, właściwości drenażowe, zatrzymywanie składników odżywczych. Oferowane przez nasz sklep podłoża do bonsai, spełniają te warunki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl